تبلیغات
تغذیه سالم - بدترین اشتباهات خانمها در مورد سلامتی شان
تغذیه سالم
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
آخرین باری که 8 ساعت خوابیدید یا در باشگاه ورزشی وزنه بلند کردید کی بود ؟ اگر به خاطر نمی آورید شما تنها نیستید .که به این موارد بی توجه هستید.

  مراقب باشید از چربی اشباع شده زیاد مصرف نکنید و بیشتر سبزیجات بخورید به خاطر همین معمولاً ناهار و شام ( حتی وقتی بچه ها برگر می خورند ) سالاد را انتخاب می کنید .

اما ذهن خودتان را مثل بقیه خانمها درگیر وزن کردن خود نمی کنید . 2 بار در روز دندانهایتان را مسواک می کنید و آخرین باری که از نخ دندان استفاده کردید شاید 2 هفته پیش بود . ورزش می کنید اما وزنه نمی زنید بنابراین عضله نمی آورید . هفته ی قبل شکم درد گرفتید ؟ چیز مهمی نیست دچار نفخ معده شده اید و دوست دارید 8 ساعت بخوابید اما روزها کوتاهند و به کارهایتان نمی رسید . این ها به نظرتان آشنا هستند ؟ این عادات مثلاً خوب در واقع سلامتی شما را به خطر می اندازند . در اینجا کارشناسان  مطالب شگفت آوری در مورد اشتباهات شما و چگونگی از بین بردن آنها ارائه کرده اند .

1- همیشه سالاد سفارش می دهید  
بری ترنرمک گریفی ، محقق و پزشک واشنگتن دی سی می گوید : فکر نکنید که یک کاسه کاهو همیشه سالمترین منویی است که انتخاب می کنید . حقیقت این است که بیشتر سالادهای بیرون و رستورانها اساساً برگری در یک کاسه هستند . چون افزودنیهای آن مانند مرغ سوخاری ، پودر سوخاری و سس های چرب آن دارای کالری فراوان ، چربی ، نمک و دیگر مواد مغذی ناسالم هستند . یک مثال : سالادهای ژامبون مک دونالد با مرغ سوخاری و سس آن 540 کالری و 35 گرم چربی دارد که یک مک بزرگ ‌آن 540 کالری و 29 گرم چربی دارد .

راه حل :
از منوی خود سالاد را انتخاب نکنید فقط قبل از سفارش غذا کمی از عقل سلیم خود استفاده کنید . از چاشنی هایی با میزان چربی بالا مانند کرم ترش ، پنیر اضافه ، پودر سوخاری ، تکه های ژامبون و سس های کرمی ، مانند سزار و دامداران بپرهیزید .

سالادهایی را انتخاب کنید که بدون فیبر نباشند و حاوی کاهوی  فراوان همراه با کمی هویج و کلم قرمز باشند و با خود قرار بگذارید که چون اکثر شعبه های فست فود اطلاعات ارزش غذایی خود را ارائه می کنند بنابراین می توانید قبل از اینکه آنجا را ترک کنید بهترین انتخاب را داشته باشید.

2- وقتی دارید کار انجام می دهید تکان می خورید
آیا پس از استفاده طولانی از دستگاه صوتی خود گوشهایتان زنگ می زنند ؟ اندرو چنگ ، استاد دانشکده پزشکی نیویورک می گوید : صدای ام پی تری پلیر خود را چک کنید . صدای نرمال ام پی تری باید بین 60 تا 120 دسیبل باشد . مدت زمان مقاومت بالای 85 باعث کم شدن شنوایی می شود . اگر بخواهید می توانید از دوستتان خواهش کنید وقتی دارید به چیزی گوش می کنید کنار شما بایستد . اگر او بتواند آهنگی که شما گوش می کنید را بشنود صدای آن خیلی بلند است .

راه حل :
برای محافظت از گوشهایتان سعی کنید به صدای بین 10 تا 50٪ گوش کنید . برخی از ام پی تری پلیرها باعث می شوند در یک محدوده بمانید . یا مجبور شوید به گوشی روی بیاورید . آنها صدای زمینه را خفه می کنند به خاطر همین مجبور نیستید صدای موسیقی اتان را کم کنید .

3- از باسکول پرهیز می کنید
برای برخی از خانمها این تنها چیزی است که بعد از تردمیل بر اثر عدم استفاده بیشتر از همه روی آن خاک می نشیند . پزشکان بیزاری از باسکول را یک رفتار دفاعی می نامند . ببینیم چه نظراتی پشت آن خوابیده : اگر ندانم که وزنم زیاد شده شاید این کار را نکنم . مسلماً بعد از چند روز ، هفته یا ماه که هرچه دلتان خواست خوردید ، باسکول را کنار می گذارید .

کلی براونل ، پزشک و مدیر مرکز اختلالات خوراک و وزن می گوید : در برخی از افراد اگر دوباره وزن کردن خودشان را از سربگیرند کمک بسیاری به آنها خواهد شد. دانستن در مورد وزن انگیزه ای برای شما خواهد شد اما اگر قصد کم کردن یا اضافه کردن وزن خود را دارید به نتایج حاصل از باسکول نیاز دارید . اگر مرتب خود را وزن می کنید توجه داشته باشید که خلاص شدن از 3 کیلو اضافه وزن بسیار آسان تر از 15 کیلو است . اما زیاد خودتان را درگیر ارقام حاصل از وزن کردن خود طی یکی دو بار در هفته نکنید . وزن شما می تواند روز به روز و حتی ساعت به ساعت عوض بشود .

راه حل :
اگر می خواهید وزن کم کنید سعی کنید ماهی یک بار روی باسکول بروید . صبح ها پس از دوش گرفتن اولین کاری که می کنید بدون لباس خودتان را وزن کنید و در دوران قاعدگی به دلیل افزایش وزن بر اثر ازدیاد آب بدن این کار را نکنید . اگر روی وزنی که اخیراً کم کرده اید باقی ماندید حداقل هفته ای یک بار خودتان را وزن کنید . این بهترین روشی است که افراد در بزرگترین مطالعات سازمان کنترل وزن ملی از آن استفاده می کنند و در کم کردن بلند مدت وزن موفق بوده اند . اگر وزنتان بیش از 5 کیلو پائین نیامد نگران نباشید این تغییر طبیعی است . اما اگر بیشتر از آن بود باید جلوی آن را بگیرید .

4- نسبت به ضد آفتاب بی اهمیتید
فکر می کنید از ضدآفتاب درست اسفاده می کنید ؟ شاید نه . می دانید که ضدآفتاب برای محافظت در مقابل آفتاب سوختگی ، چروک و سرطان پوست لازم است . اما محققین طی مطالعه ای دریافته اند که از هر 10 نفر 9 نفر به حد کافی از ضدآفتاب استفاده نمی کنند . فقط 25 درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه به طور کامل نواحی در معرض آفتاب را با ضدآفتاب پوشاندند . عمده ترین اشتباه چیست ؟ استفاده از ضدآفتاب در نهایت بی دقتی .

راه حل :
برای استفاده درست ، روی یک ناحیه تمرکز کنید . دقت کنید حتی یک نقطه را جا نگذارید مثل پاها ، بالای گوش ها ، شقیقه ها و پشت گردن . حتماً به حد کافی استفاده کنید .  برای پوشش کل بدن حداقل 1 مثقال ضدآفتاب نیاز دارید . اگر قوطی کرمتان 4 مثقالی است ، پس بیش از 4 بار نباید از آن استفاده کنید . لوسیون را مستقیم روی پوست بدن فشار دهید و با نوک انگشتان روی آن را بمالید . اول آن را روی دستها قرار بدهید و بیشترین مقدار لوسیون را روی کف دستها بگذارید .

5- فراموش می کنید از نخ دندان استفاده کنید
میلیونها بار در سال روی فرایندهایی وقت می گذاریم که دندانهایمان را سفیدتر از مروارید بکنیم . اما بسیاری از افراد حتی کمتر از 5 دقیقه در روز روی نخ کردن دندانهایشان وقت نمی گذارند . نتیجه : حتی در پریدنتولوژی آدامی امریکا گزارش شده که حداقل 23 ٪ خانمها بین 30 و 54 و 44 درصد آنها بیش از 55 درصد دچار بیماریهای جدی لثه هستند . این بیماری یک عفونت باکتریایی است که بافت های اطراف یک یا چند دندان و استخوان محافظ آنها را مورد تخریب قرار می دهد .

این مهمترین دلیل فاسد شدن دندان در امریکا شناخته شده اما این فقط ظاهر قضیه است . وقتی باکتری پریودنتال وارد جریان خون می شود می تواند باعث بروز التهابات مزمن شود . محققان براین باورند که وجود چنین عفونت های مزمنی در خون احتمال خطر بیماری های قلبی ، سکته ، سرطان و حتی زایمان زودرس را بالا می برد. خانمها به خصوص باید توجه بیشتری به سلامت لثه داشته باشند .

دیوید اشنایدر، دندانپزشک می گوید : استفاده از نخ دندان لازم است زیرا تغییرات هورمونی که در دوران بلوغ ، بارداری و یائسگی در خانمها اتفاق می افتد موجب بروز باکتری ای می شود که منجر به بیماری لثه و پیشرفت آن به طور جدی می گردد.

راه حل :
حداقل روزی یک بار دندانها را با نخ دندان تمیز کنید . این کار را مثل دیگر عادات روزانه خود بدانید که هرگز آن را فراموش نمی کنید مانند مسواک زدن یا دوش گرفتن . در اینجا طبق گزارش انجمن دندانپزشکی امریکا طریقه ی استفاده از آن آورده شده : 18 سانت نخ دندان بردارید و دور انگشتان میانه ی خود بپیچید . نخ را با یک حرکت آرام بین دندانهایتان فرو ببرید . وقتی نخ دندان به لایه ی لثه رسید آن را مقابل یک دندان به شکل حرف سی انگلیسی به حالت منحنی خم کنید و آرام آن را بین فضای لثه و دندان بکشید . نخ را مقابل دندان نگه دارید . آرام یک طرف دندان را با حرکت بالا و پائین نخ به طرف بیرون لثه بکشید . همین کار را برای هر کدام از دندانها تکرار کنید .

6- وزنه نمی زنید
برخی از خانمها از وزنه استفاده نمی کنند چون فکر می کنند اندام زنانه ی خود را از دست می دهند . آنها اشتباه می کنند . سدریک برایانت ، پزشک و رئیس علوم ورزشی مجمع امریکا ، سازمانی که به مربیان خصوصی مدرک می دهد می گوید : اکثر خانمها به لحاظ ژنتیکی ظرفیت حجیم شدن عضله را ندارند . برای اینکه اینگونه بشوید نیاز به میزان تستسترونی که در مردان وجود دارد به علاوه ی ساعتها ساعتها ساعتها وزنه زدن در روز را دارید . برایانت می گوید : تعداد متوسطی از خانمها به طور طبیعی به هنگام دمبل زدن تستسترون کافی برای حجیم شدن عضله را تولید نمی کنند . اکثر خانمها که ورزشهایشان فشرده است و هر تمرینی را نیم ساعت در روز انجام می دهند . پس به وزنه زدن بیشتر فکر کنید تا اندامی خوب ، سفت و متناسب داشته باشید ( و بازوهایی مثل جنیفر انیستون یا پاهایی مانند هایدی کلام را پیدا کنید ) .
الزاماً نباید هدفتان کم کردن وزن باشد . زمانیکه این کار را شروع می کنید شاید خیلی هم لاغر باشید اما نترسید . هرچه چربی بیشتری از دست بدهید عضله اتان بیشتر می شود اما چون ماهیچه فشرده تر از چربی است فضای کمتری را اشغال می کند و به شما کمک می کند تا لباس تناسب بیشتری با شما داشته باشد . اگر مرتب وزنه بزنید وزنتان شروع به کم شدن می کند . علاوه بر آن ، طبق تحقیقی که در دانشگاه آلاباما در برمینگهام انجام گرفته محققان دریافته اند که خانمهایی که تمرینات ورزشی کششی 25 هفته ای دارند بخش اعظم چربی نوع خطرناک که خطر ابتلاء به بیماری قلبی و دیابت را افزایش می دهد را از دست می دهند .

راه حل :
ناچار نیستید وقت زیادی برای وزنه زدن صرف کنید تا بتوانید به نتیجه ای که طی 2 یا 3 بار در هفته در روزهای غیرمتوالی حدود 30 دقیقه در هر جلسه به دست می آورید برسید . مجمع ورزشی امریکا می گوید که وزنه های سبک و تمرینهای چندگانه به ایجاد مقاومت و کشش عضله کمک می کنند درحالیکه استفاده از وزنه های سنگین عموماً عضلات را قوی تر می سازند.
منبع
منبع
منبع
منبع
نوع مطلب : تغذیه، 
برچسب ها : تغذیه، تغذیه سالم، تغذیه خوب، تغذیه مناسب، تغذیه نادرست، روش های تغذیه نادرست،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 18 دی 1389
شنبه 18 شهریور 1396 04:19 ق.ظ
Great blog right here! Also your website a lot up fast!
What host are you the usage of? Can I get your associate hyperlink to your host?
I want my web site loaded up as quickly as yours lol
پنجشنبه 16 شهریور 1396 07:06 ق.ظ
Hey there just wanted to give you a quick heads up. The text in your
content seem to be running off the screen in Chrome.
I'm not sure if this is a formatting issue or something to do
with internet browser compatibility but I figured I'd post to let you know.
The style and design look great though! Hope you get the problem resolved soon. Kudos
چهارشنبه 18 مرداد 1396 03:32 ب.ظ
Awesome post.
پنجشنبه 24 فروردین 1396 03:19 ق.ظ
Greetings! Very helpful advice within this post! It's the little
changes that produce the most significant changes. Thanks for sharing!
یکشنبه 13 فروردین 1396 07:37 ب.ظ
Hi there to every one, the contents existing at this web page are genuinely
remarkable for people knowledge, well, keep up the nice work fellows.
جمعه 11 فروردین 1396 12:42 ق.ظ
This website definitely has all of the information I wanted
concerning this subject and didn't know who
to ask.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی